אסטרטגיה מנצחת

Blog post

כך נאמר במסכת אבות."דע מאין באת ולאן אתה הולך… "
זוהי בפשטות תמציתה של האסטרטגיה. כל אסטרטגיה – עסקית, שיווקית או אסטרטגיה ניהולית מתחילה במיפוי העסק, השוק, המתחרים ובהכרת נקודות החוזק והחולשה העסקיות, הארגוניות והשיווקיות שלו.
בייעוץ בכלל ובייעוץ אסטרטגי בפרט, רק כאשר העבר וההווה ברורים ניתן לתכנן את העתיד ולגזור ממנו את ההשלכות על ההווה.

לרוב השלבים הם:

בניית החזון העסקי –
זיקוק ערכי הליבה של העסק, הגדרת המיצוב והבידול הייחודיים, ליטוש המסרים המבדלים, הצבת היעדים הכמותיים והאיכותיים ותרגומם לתכניות עבודה.

מיפוי מנועי הצמיחה –

חיפוש אחר הפריצה העסקית – האם היא בתחום חדש, בקהל לקוחות אחר, בערוץ הפצה או מכירות שונה, במיצוב או בידול ייחודי וחדשני, או דווקא בתמחור פורץ דרך.

איתור הזדמנויות עסקיות –

בעסק ומחוצה לו, איתור שיתופי פעולה מנצחים, שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים ויצירת חיבורים יצירתיים למוצרים ושירותים משלימים שאינם מתחרים.

פיתוח מוצרים/שירותים חדשים –

לעתים נדרש מיתוג מחדש של מוצרים ושירותים קיימים, שדרוגם ותמחורם מחדש. לעתים יש לפתח חדשנות בקטגוריה על מנת להגיע למובילות שוק.

הגדלת המכירות ונתחי השוק –

הגדרת המתחרים הישירים והעקיפים, קביעת אסטרטגיית שיווק, הפצה ומכירות, הדרכת המוכרנים, קידום המכירות וגם פרסום, יחסי ציבור, פעילות בנקודות המכירה, ברשתות החברתיות ובכל זירה רלוונטית.

פיתוח התרבות הארגונית –

בחינת המבנה הארגוני, הרכבו ואיכותו. השקעה בתרבות הארגונית, גיבוש העובדים תחת מטרה אחידה וחניכת עובדים ומנהלים לביצועים טובים יותר.

כולנו רוצים יותר לקוחות, מכירות ורווח, כלומר שיפור תוצאות עסקיות. אני עושה זאת זמן רב ובהצלחה. יחד נוכל לבנות גם האסטרטגיה הנכונה לך ונוביל את העסק שלך להצלחה.